LUMION 10

3D modellerinize hayat katın.
Tasarımlarınızın güzelliğini herkese gösterin.

Lumion 10, 3D görsel oluşturmayı, mimari iş akışlarının en rahat süreci kılmaya devam ediyor. Tasarımınızı nasıl sunmak istediğinizi hayal edin ve Lumion 10, vizyonunuzu hızla ve kolayca canlandırsın. Müşterileriniz, tasarımlarınızın değerini kendi, yaşayan ortamlarında hissetsinler.

Yeni özellik ve araçları ile, konut ve ticari dış mekanları zengin detayları içerisinde anlatmak, iç mekanları ışık ve gölgenin ahengi ile sunmak ve peyzaj ve kentsel

projeleri yaşayan ortamlarıyla geliştirmek, her zamankinden daha kolay.

Lumion ile on versiyonu; on yıldır güvenilen, sezgisel kullanılabilen render yazılımı. Özellikle sizler, mimarlar için tasarlandı.

Lumion 10 ile gelen en yeni özellikler, araçlar ve efektler için altta bulunan bölümleri okumaya devam edin.

LUMION 10 ÖNE ÇIKAN YENİLİKLER

 • Yüksek kalitede ön izleme
 • Yüksek detaylı tabiat (Sadece Pro)
 • Deplasman (Displacement) kullanımı
 • Gerçek gece gökyüzleri (Sadece Pro)
 • Kuzey ışıkları (Sadece Pro)
 • Fotoğraf eşleştirme (Sadece Pro)
 • OSM ile yükseklik kullanma (Sadece Pro)
 • AI Sanatçı Stilleri
 • Yeni objeler
 • yeni malzemeler
 • yerleşim boyama
 • kullanıcı tanımlı malzeme kütüphanesi
 • Peyzaj kesici
 • Film kliplerinde Ease in/out geçiş kontrolü
 • Geliştirilen obje kütüphanesi
 • Geliştirilen DWG verisi alma

Mimari Tasarım ve Sundukları Arasında Diyalog Kurun.

Yüksek-Kalitede Önizleme
Render öncesinde dahi, tasarımınızın güzelliğini ortaya çıkartın.

Lumion 10 ile gelen yüksek-kalitede ön izleme ile, render işlemi öncesinde, projenizin ön izlemesini olabilecek en yüksek kalitede elde edebilirsiniz. Foto, Film veya Panorama modunda efektlerin sonuç görsel üzerindeki etkilerini deneyimleyerek, ışıklandırma, gölgeler, malzemeler ve kamera konumları üzerindeki revizyonlarda daha az zaman harcamanızı sağlarsınız.

Yüksek-kalitede ön izleme ile, gördüğünüzü elde edersiniz. Net. Güvenilir. Güzel.

*Yeni, Yüksek-detaylı Tabiat modelleri, Lumion’da bulunan standart tabiat modelleri veya ağaçlardan çok daha detaylıdırlar.

bu nedenle, sahnenizi ağırlaştırıp, render hızını düşürebilirler. Bu nedenle, Yüksek-detaylı tabiat modellerini kullanırken biraz tutumlu davranmanızı tavsiye ederiz. Bu elemanları, mükemmel açıdaki mükemmel görsel için kullanın!

Yüksek-Detaylı Tabiat* (Sadece Pro)
Lumion 10 ile gelen, 62 adet yeni, Yüksek-detaylı Tabiat objesi, Lumion içerik kütüphanesinde sunulan en detaylı, gerçekçi 3D ağaç ve bitki modelleridir.

Ağaçlar, çalılar ve benzeri unsurlarla bu yüksek detaylı modeller, sahnenizi görsel olarak daha da zenginleştirecektir. Rüzgarda sallanan yaprakları veya gövdenin kaba kabuk dokusunu hissetmenize yardımcı olacaktır. Bir tanesini bir evin, binanın veya park tasarımının önüne yerleştirin ve tasarımınızın hayatla nasıl bağ kurduğunu kendi gözlerinizle görün.

Deplasman (Displacement) Kullanımı
Yüzeyler kabartmalı ve detaylı olduğunda, tüm tasarım hayat kazanır. Lumion 10’da bulunan 167 malzemeye eklenen deplasman mapi ile, müşterileriniz seçtiğiniz ahşabın deseni veya tuğla yüzeyi gibi unsurları hissedeceklerdir.

3D Görsellere Hayat Verin. Tasarımlarınızın Ruhunu Yakalayın.

Gerçek Gece Gökyüzleri ve Samanyolu (Sadece Pro)
Gece gökyüzüne bakarken ve binlerce parıldayan yıldızla, mucize duygusu ve çevrenin güzelliği hissedilir. Bu duygu, tasarımlarını sunan mimarların hissettirmelerine yardımcı olmak istediğimiz duygunun ta kendisidir ve şimdi, Lumion 10 Pro ile, 5 yeni gerçek gökyüzünü kullanıma sunmanın heyecanını yaşıyoruz.

Yapı veya konutunuzu, tek tıkla yıldızlı bir gökyüzü veya Saman Yolu’nun mucizevi güzelliğinin örtüsü altına yerleştirebilirsiniz. İç mekan sunumlarında, müşterilerinizin kendi mekanlarından uçsuz uzayın derinliklerine bakma deneyimi yaşamalarını sağlayabilirsiniz.

Kuzey Işıkları (Sadece Pro)
Tasarımınız üzerinde nezaketle süzülürken, gözler için ziyafettirler, ve eğer gerçek hayatta görme şansınız olduysa, oluşturdukları kuvvetli duyguyu bilirsiniz.

Şimdi, Lumion 10 Pro ile, yeni Kuzey Işıkları efektini kullanarak, tasarımlarınıza bir renk orkestrası ve güzelliği altında, sonsuzluk ve artistik lezzeti katabilirsiniz.

Fotoğraf Eşleştirme (Sadece Pro)
Sahanın fotoğrafını çekin. Tasarımınızı görsele yerleştirin.

Fotoğraf Eşleştirme Lumion 10 Pro ile kullanılabilir. Şimdi, 3D modelinizi, içeriği ile birlikte, gerçek bir fotoğraf içerisine yerleştirebilirsiniz. Tasarımınızı, gelecekte yer alacağı ortamın içerisinde sunun. Gerçek konumların resimlerini alın ve modelinizi bir kaç tuşlama ile içine yerleştirin.

İster müşterilerinize sunum için, ister yerel yönetimlere tasarımı mekanında ifade etmek için, mimari tasarımınızı, fotoğraflanan arka plan ortamında gösterebilirsiniz.

OSM ile Yükseklik Kullanma (Sadece Pro)
Hiç İstanbul’un tepelerini veya projenizin topografyasını doğrudan Lumion sahne editörüne aktarmak istediniz mi? Veya projenizi çevreleyen tepelerin yamaçlarında sunmaya gerek duydunuz mu?

Gerçek topoğrafya yükseklikleri, Lumion 10 Pro’nun içerisinde kullanılabilir. Yeni, OSM için yükseklik mapleri, özelliği ile, projenizi çevreleyen sahanın yüksekliklerini sahnenize transfer edebilirsiniz.

AI Sanatçı Stilleri*
Sanat ve mimariyi kaynaştırın. Tasarımlarınızın artistik, empresyonist görsellerini oluşturun. Müşterinizin evinin duvarını süslemesi, firmanızın portföyünde dikkat çekmesi veya sadece keyif için.

AI Sanatçı Stilleri ile, Lumion 10 ile gelen deneysel bir özelliğin parçası olarak, Monet, Kandinsky, Picasso ve pek çok diğer sanatçının tarzıyla benzersiz görseller oluşturun.

* Minimum 16GB sistem hafızası gerektirir.

İçerik Kütüphanesinde 364 Yeni Obje (Sadece Pro)*
Mimari, bazıları tarafından insan ve mekan arasındaki kesişim ve insanların yapıyı deneyimleme şekli olarak görünür. Şimdi, Lumion 10 Pro içerisindeki 364 yeni obje, (ve Lumion Normal’de açılan 104 obje) ile, mekanlarınıza hayat verebilirsiniz. İç mekanlar ile ilgili vizyonunuzu yeni iç mekan modelleri ile gösterin.

Hareket ve sosyal bağlantıları, yeni, yüksek kaliteli, hareketli insan karakterileri ile canlandırın. Ve, üst düzey çevreleri yüksek detaylı tabiat modelleri ile oluşturun.

Lumion 10 Pro içerisinde bulunan yeni objelerin bazıları şunlardır:

62 yüksek detaylı tabiat objesi, bitkiler ve ağaçlar
11 araç, spor araba ve SUV’lar
180 iç mekan objesi, oturma, mutfak, masalar vb.
30 yüksek kalitede hareketli 3D insanlar, erkek, kadın, bisikletli gibi figürler
81 dış mekan objesi, binalar, şehir donatıları ve ışıklar
…ve diğerleri

Yeni Malzemeler (Pek Çoğu Deplasman (Displacement) Özelliği İçerir)*
Mevcut kütüphanedeki 133 malzemeye eklenen deplasman mapi yanı sıra, toprak, kaya ve diğer dış malzemeleri de içerecek şekilde 34 adet, yeni ve gerçekçi malzeme kütüphaneye eklenmiştir. Şimdi, tasarımınızı dış çevre unsurları ile göstermek için kullanabileceğiniz daha fazla seçeneğiniz var.

Aşağıda Lumion 10 ile gelen bazı malzemeleri bulabilirsiniz:

12 yeni toprak malzemesi, deplasman mapping ile hayata geçen dokular
9 çeşitli kaya malzemesi
10 dış mekan malzemesi, beton, metal ve taş
3 iç mekan seramiği
Tüm yeni malzemelerde deplasman mapi kullanılmıştır.

Güvenilir 3D Render Araç ve Efektleri.
İş Akışlarını Düzenlemek ve Daha Fazlasını Elde Etmeniz İçin.

Yerleşim Boyama
Çevresel içeriği hızla oluşturmaya mı ihtiyacınız var?

Lumion 10 içerisindeki yeni yerleşim boyama aracıyla, sahnenize yüzlerce tabiat objesi yerleştirmek için fareyi bir alanda fırça gibi sürükleyin. Bir kağıdı boyarmışcasına, mimari tasarımınızı çevreleyen ağaç, kaya ve bitkileri peyzaja aktarın.

Kullanıcı Tanımlı Malzeme Kütüphanesi
Favori malzemelerinize belirlenen tek bir alandan ulaşabilirsiniz. Yani, bir tuğla malzemesini istediğiniz görünümü sağlayacak şekilde düzenlediğinizde, bir kumaşı özel dokularla oluşturduğunuzda veya tekrar kullanmak istediğiniz bir malzeme oluşturduğunuzda, bu malzemeleri kolayca kaydedebilir ve anında uygulayabilirsiniz.

Peyzaj Kesici
Bodrum katlar, yüzme havuzları ve daha fazlası. Projenizin görselde olması gereken bir alanı yer altında kalıyorsa, yeni peyzaj kesme aracı Lumion editör tabiat zemininde kolayca bir boşluk oluşturmanızı sağlar. Kaldırmak istediğiniz alanın üzerine peyzaj kesme geometrisini yerleştirin ve 3D modelinizle uyumlu olacak şekilde boyutlarını ayarlayın.

Film Klipleri İçin Ease In/Out Geçiş Kontrolü
Etkili bir film oluşturulması sadece bir kamera yolu belirlenmesinin ötesindedir — kameranın hızının kontrol edilmesi ve izleyenin gözlerine projenin detaylarını takdir edebilmesi için rehberlik etmektir.

Şimdi, film klipleri için ease in/out kontrolü sayesinde, kameranın, klibin başlangıç ve sonunda nasıl hızlanıp yavaşlayacağını veya sabit, doğrusal bir hızı koruyup korumaması gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Geliştirilen Obje Kütüphanesi
Lumion’un obje kütüphanesi her versiyonda büyümeye devam ediyor ve Lumion 10 içerisinde 5,600’den fazla obje arasında gezinim ve objelerin kullanılması artık daha kolay. Doğru objeyi bulmanız ve yerleştirmeniz için daha büyük görseller kullanırken, sahne alanınızı daha fazla kullanabilmek için obje kütüphanesi alanını küçültebilmek gibi yeteneklerle bir araya getirildiğinde, detayca zengin bir mimari görsel oluşturma süreci kesintisiz ve keyifli bir sürece dönüşmüştür.

Geliştirilen DWG verisi alma
Lumion’a DWG formatlı dosyalar aktarıyor musunuz? Geçmişte, DGW dosyalarını Lumion sahnesine aktarmak için DWG To Lumion Bridge dosya transferi aracını kullanmamız gerekiyordu.

Lumion 10 ile birlikte, DWG To Lumion Bridge aracını kullanmanıza gerek kalmamıştır. .dwg ve .dxf formatlı dosyaların Lumion’a aktarımını sağlayan, “glass” ve “water” olarak isimli malzemeleri otomatik olarak cam ve su malzemelerine dönüştüren, geliştirilmiş bir DWG veri aktarımı aracı Lumion 10 içerisine entegre edilmiştir.