LUMION PRO’YA ÖZEL
Eksiksiz obje kütüphanesi
Lumion 9 içerik kütüphanesinde bulunan 5,259 obje ile, tasarımlarınızı enerjik gerçek hayat mekan ve çevreleri ile zenginleştirin. İç mekandan dış mekana, orman ve sahillerden kentsel ortamlara kadar, Lumion içerik kütüphanesi, kullanabileceğiniz binlerce objeyi size sunarak, ciddi zaman tasarrufu elde etmenizi sağlar.

Eksiksiz malzeme kütüphanesi
Lumion Pro ile gelen yüksek gerçekçilikteki malzemeler ile, 3D modelinizi renk, derinlik ve dokularla kolayca ve hızla yaşayan bir sahneye dönüştürebilirsiniz.

Lumion Pro ile, tasarımı sunduğunuzda insanları hızla içine çeken 1,120 kaliteli malzemeye erişiminiz olur.

Gökyüzü Işığı 2 ve Gerçek Gökyüzleri
Anında, nefes kesen güzellikte gökyüzleri. 39 Gerçek Gökyüzü ve onlar için önceden ayarlanan Gökyüzü Işığı ayarları ile Lumion 9, tasarımlarınıza tek tıkla açık bir sabah, bulutlu bir öğleden sonra veya unutulmaz bir gün batımı etkisi kazandırır. (*Gerçek Gökyüzleri sadece Pro paketinde bulunur)

Atmosferik Yağmur ve Kar
(Sadece Pro)
Tasarımlarınızın gerçek duygusunu, yeni Atmosferik Yağmur ve Kar ile ifade edin. Sadece bir tıklama ile, hafif bir çiselemeden yoğun yağışa, kışın yumuşaklığından tipiye, istediğiniz ortamı oluşturun. Atmosferik Yağmur ve Kar, Foto ve Film modundaki Yağış efekti altındadır.

Özelleştirilebilen 3D Çimen
Lumion 9 ile gelen yeni, Özelleştirilebilen Çimen malzemeleri ile, peyzaj tasarımlarınızı zenginleştirin ve parklara, bahçelere ve diğer yüzeylere farklı, gerçekçi çimen unsurları ekleyin.

Tüylü Malzemeler
Dokunası yumuşaklıkta. Renkli ve kabarık. Konforlu bir battaniye veya halı için, yeni tüylü malzeme, herhangi bir mekandaki herhangi bir yüzeye çekicilik ve sıcaklık katacaktır.

El Çizimi Dış Kontur Efekti
Lumion 8 tasarımınızın formunu ifade etmeyi yeni “el çizimi” dış kontur efekti ile kolaylaştırıyor. Bu efekti, foto gerçekçi, eskiz veya artistik efektlerle birlikte kullanarak, odaklamanın binanızın genel biçimine olmasını sağlayın. Tasarımınızın hatları, kolayca ve estetik şekilde render alınır.

Keskin kenarları yumuşat
Gerçek hayat objelerinin kenarları hafifçe yuvarlatılmışlardır. Hiçbir zaman tam keskin değildirler. Lumion 8 ile gelen yeni kenarlar kaydırma çubuğu ile, modeliniz, gerçek hayat objelerini daha iyi canlandıracak şekilde doğal görünecektir. Komşu yüzey kenarlarını yumuşatarak, gerçekçilik katın. Tuğla, beton, ahşap ve diğer malzemelerin kenarlarını yumuşatın. Küçük bir kaydırma çubuğu hareketi, çok daha gerçekçi görünen yapılar. Kolay. Etkili.

Odak kaydırma
Maketlerde bilgisayar grafiklerinin sağlayamadığı bir hava vardır. Lumion 8 ile gelen Tilt Shift efektini uygulayarak, tasarımınızı minyatür dünyanın parçası yaparsınız. Lumionda modelinize tepeden bakan bir görüntüde, tilt shift efekti odak düzlemini kaydırır ve ön plan ve arka planı flulaştırır. CAD modelinizi, gerçek dünya karşılığının küçük bir haline dönüştüren bir kamera efektidir.

Model ve malzeme varyasyonu
Ahşap kaplama zemin taş duvarlarla uyumlu mu? Müşteriniz hangisini tercih eder, Tasarım A mu tasarım B mi? Belki de evin dış kaplaması ve avlusunun uyumunu sağlamak çok da kolay değil. Durum ne olursa olsun, varyasyon kontrol efekti malzeme ve model alternatiflerini karşılaştırmanın kolay bir yoludur. Bir dizi konsept seçeneğini dengelerken ve uygun görünümleri seçerken, müşterileriniz kararlarını son derece hızlı verebileceklerdir. Bu Lumion 8 özelliği, bir mimar olarak sizin iş akışınızı ve tasarım çözümlerinizi karşıya aktarımınızı hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır.

Yeni ölçülendirme araçları
İster iki mobilya arasındaki mesafenin onaylanmasında, ister bir bahçenin çevresinin kontrol edilmesinde, Lumion 8 ile gelen yeni ölçülendirme araçları modelleme yazılımınıza geri dönmeye gerek kalmadan hızlı ölçüler almanızı sağlar. Bir iş akışı geliştirmesi olarak, ekran ölçüm araçları, modelinizin boyutlarındaki hassasiyeti sağlamanıza yardımcı olur.

Malzemeler için yaprak uygulama
Basit geometrileri gerçekçi yapraklı bitkilere dönüştürebilme özelliği ile, özel formlardaki bitkileri, hayal edebileceğiniz her biçimde tasarlayabilirsiniz. Duvar veya heykel gibi objelere tırmanan sarmaşık veya farklı bitkiler ekleyin. Veya zemine bir yeşil örtü dokunuşunda bulunun. Lumion’un tırmanan bitki ön hazırlarını kullanarak, tasarımlarınıza hayat katın.

OpenStreetMap (Beta Özellik)
Modellerinizi haritaya OpenStreetMap ile yerleştirin. Bu özellik ile dünya üzerinde istediğiniz lokasyonu seçebilirsiniz. Lumion OpenStreetMap veri tabanından 2D veriyi alarak, karşılık gelen 3D haritaları oluşturur.

Alan ve bant ışıklar
Alan ışık ve bant ışık özellikleri, hem iç hem dış mahalleri, spot ışıklarla aydınlatmanın ötesinde olanaklar sunarak zenginleştirir. Saniyeler içerisinde, gizli aydınlatmalar yapabilir, odanın içerisine camlardan dolan gün ışığını canlandırabilirsiniz.

PureGlass®
Cam mimaride sıkça kullanılır ve iyi görselleştirmelerde camın render’ının doğru alınması gerekir. Cam render’ı Lumion 6’da büyük bir aşama atladı. PureGlass® teknolojisi, saydam, yarı-saydam veya buzlu camın her zamankinden daha ilgi çekici ve gerçekçi olmasına olanak verir.

Speedray™ Yansımaları
İyi yansımalar olmadan güzel görünen cam, su, mermer, ahşap veya metal yüzeyler yaratmak imkansızdır. Malzemeler gerçekçi yansımalarla hayat bulur. Speedray™ Yansımaları, görsel kalitesini çok az ilave render süresi ile tümden geliştirme fırsatı verir. Lumion Pro 6’da yansıtıcı yüzeyler tek bir tıklama ile otomatik olarak geliştirilirler.

Yüksek kalitede insan modelleri
Lumion Pro geniş kütüphane içeriğini, AXYZ Design tarafından sağlanan anime edilmiş insan modelleri ile zenginleştirmeye devam ediyor. Lumion Pro içerisinde, oturma ve yürüme gibi pek çok pozu barındıran 143 hareketli 3D insan modeli bulunmaktadır.

Merge scenes
A great tool for collaboration is the ability to merge content from a scene file with your current scene. This feature is essential for people working in teams because it allows you to work on a single scene with multiple people.

Extra plant and tree models
Lumion Pro features almost 3 times as many trees and plant models. The extended model library includes more species and extra variations on species you get in the standard library.

LUMION AŞAĞIDAKİ YAZILIMLARLA TAM UYUMLUDUR